• YARIM ALTIN
  1.742,00
  % -0,88
 • %
 • %
 • £ POUND
  13,1079
  % -0,27
 • ¥ YUAN
  1,4898
  % -0,29
 • РУБ RUBLE
  0,1354
  % -1,36
 • BITCOIN/TL
  561671,597
  % -5,68
 • BIST 100
  1.505,79
  % -0,23

Ripple'ın SEC'e Karşı Bir Zafer Daha Kazanmasıyla XRP Yükseldi

Ripple'ın SEC'e Karşı Bir Zafer Daha Kazanmasıyla XRP Yükseldi

Ripple’ın SEC’e Karşı Bir Zafer Daha Kazanmasıyla XRP Yükseldi Yargıcın CEO Brad Garlinghouse ve İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen’in kişisel finansal kayıtlarının gizliliğine saygı duyulmasına yönelik bir teklifi kabul etmesinin ardından Ripple yöneticileri, Amerikan düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun süredir devam eden mücadelelerinde bir kez daha yasal zafer elde ettiler. Bu nispeten olumlu haberler piyasayı güçlendirerek, tokene olan ilgiyi daha da artırdı.

Larsen ve Garlinghouse, yöneticinin son sekiz ay içinde “markete ne kadar harcadıklarını” bilmek istediğini iddia etmişti -davayla alakasız olduklarını iddia ettikleri bu detaylar, SEC’in Ripple ile bağlantılı olan XRP tokenin kayıtsız bir menkul kıymet olduğuna yönelik suçlamasına odaklanıyor.Yöneticilerin avukatları, SEC’in bu kayıtları halka açık hale getirme çabalarıyla “aşırı derecede ileri gittiğini” belirtti.

New York Güney Mahkemesi’nin resmi bir belgesine göre, Sulh Ceza Yargıcı Sarah Netburn, mahkemenin, SEC’in Larsen ve Garlinghouse’ın kişisel finansal kayıtlarını talep etmesinin “halihazırda sunulan XRP işlemlerinden ayrı olduğuna, davanın ihtiyaçlarıyla alakalı veya orantılı olmadığına” karar verdiğini belirtti.

Ripple

XRP hafta sonu boyunca yükseldi ve bugün kazançları düzeltiyor. Saatler 11:33’ü gösterirken 1.38 dolardan işlem görüyor ve bir günde neredeyse %4 düşerek, haftalık kazançlarını %118’in altına indirdi. Bir ayda %213 arttı.

SEC, ikiliyi, düzenleyiciden önceden kayıt veya muafiyet statüsü alınmadan menkul kıymetlerin “sunulamayacağını, satılamayacağını veya taşınmayacağını” belirten 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal etmekle suçladı.Netburn, mahkemenin kişisel bankacılık kayıtlarının “SEC’in iddialarını, yani 5. Bölümdeki kişisel ihlalleri göstereceğine (ve hatta gösterebileceğine)” ikna olmadığını yazdı.

XRP destekçileri en son gelişmeyi suçsuzluğun kanıtlanması olarak görecek, ancak bazı gözlemciler Ripple’ın büyük bir darbe indirmesinin olası olmadığını ve bir çıkmazın daha olası bir sonuç olduğunu iddia ediyor.Daha önce bildirildiği üzere bir hukuk uzmanı, müzakereye dayalı çözüm en olası sonuç iken, Ripple’ın SEC ile mücadele etmek için gereken kaynaklara ve iradeye sahip olduğunu iddia etti. Bu SEC’in başını dik tutmasına ve bir maliyeti olsa da Ripple’ın da aynı şeyi yapmasına izin verecektir.

Ve tokenin XRP evanjelistlerinin olağan döngüsünün dışında ivme kazandığına yönelik belirtiler var: Google Trendler verilene göre, kullanıcıların “XRP neden yükseliyor?” aramalarında %650’lik bir artış oldu.Arama motorunun verileri aynı zamanda XRP ile ilgili aramaların 10 Nisan’da ethereum (ETH) ile alakalı aramaları geride bıraktığını ve son iki gün boyunca çok az daha yüksek kaldığını gösteriyor.

XRP aramalarındaki en yüksek artışını olduğu ülke, kısmen Ripple’ın bir Japon menkul kıymetler ve kripto devi olan SBI ile yakın bağları nedeniyle tokenin geleneksel olarak büyük bir popülerliğe sahip olduğu Japonya oldu.