• YARIM ALTIN
  1.567,00
  % 0,43
 • AMERIKAN DOLARI
  8,3391
  % 0,70
 • € EURO
  10,1196
  % 0,30
 • £ POUND
  11,7898
  % 0,38
 • ¥ YUAN
  1,2948
  % 0,42
 • РУБ RUBLE
  0,1123
  % 0,42
 • BITCOIN/TL
  468860,326
  % 1,19
 • BIST 100
  1.441,33
  % -0,24

Duruşmadan Gelen Haber XRP'nin Yükselişini Tetiklemiş Olabilir

Duruşmadan Gelen Haber XRP'nin Yükselişini Tetiklemiş Olabilir

Duruşmadan Gelen Haber XRP’nin Yükselişini Tetiklemiş Olabilir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) blockchain şirketi Ripple aleyhine açtığı davada bir duruşmaya katıldığını iddia eden bir avukatın son açıklamaları bugün XRP’ye yardımcı olmuş olabilir.

Piyasa değerine göre 7. sırada yer alan XRP, yazı kaleme alınırken (17:07) 0.563 dolardan işlem görüyor ve bir günde %11 ve bir haftada %27 artışla aylık kayıplarını neredeyse sildi. Fiyat bir yılda %259 arttı.

Davadaki avukatlardan biri olmayan Jeremy Hogan, düzenleyicinin avukatının borsaların XRP’yi yeniden listeleyerek menkul kıymet yasalarını ihlal etmeyeceklerini ima ettiğini iddia ederek, “1-10 arasında değerlendirilecek olursa, bu duruşma Ripple için 11 idi” dedi.

XRP Duruşması

Bu keşif duruşması, özellikle iki yöneticinin finansal bilgileriyle ilgili belgelerin SEC tarafından keşfedilmesini zorunlu kılmak için davada bekleyen dört ana önergeden biriyle ilgiliydi. Yargıç Sarah Netburn, Hogan’ın SEC’in “iyi bir yanıt” vermediğini söylediği ticaret kayıtlarının eksik ya da hileli olduğuna dair herhangi bir kanıt olup olmadığını sordu.

Ayrıca avukata göre yargıç, “XRP ile ilgili olarak anladığım kadarıyla, yalnızca bir para birimi değerine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda bir faydaya sahip ve bu fayda onu bitcoin ve etherden ayırıyor” dedi. Hogan, Netburn’ün ifadesini iki nedene dayandırdığını söyledi: XRP’nin para değeri ve faydası var – ki bu SEC’in XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna yönelik iddialarının tam tersidir.

Hogan, “yargıç XRP’yi satan herkesin yasadışı menkul kıymetler sattığına dair teorisine dayanarak SEC avukatına şüpheci bir şekilde açıklama yaptı” dedi. Hogan’a göre SEC’in avukatı, yalnızca Ripple ve çalışanlarının yasadışı olarak satış yapabileceğini söyledi.

Hogan, bunun XRP’yi bu dava nedeniyle delist eden borsaların, yeniden listelemeleri durumunda menkul kıymetler yasasını ihlal etmediği ve ihlal etmeyeceği anlamına geldiğini öne sürdü.

Buna ek olarak, Hogan’a göre davada yeterince temsil edilmediklerini iddia eden XRP sahiplerinin müdahale talebi reddedildikten sonra, yeniden mektup gönderildi ve mahkemeden “on binden fazla XRP sahibine” eyleme müdahale etmek için izin vermesi istendi.Cryptonews.com yorum için Ripple ve SEC ile iletişime geçti.